Antocyjany i bioflawonoidy w Mistify

W medycynie ludowej powszechnie przypisywano antocyjanom właściwości lecznicze. Niektóre z tych właściwości zostały potwierdzone przez współczesne badania naukowe. Wykazano np. że antocyjany występujące w kwiatach hibiskusa mogą zapobiegać schorzeniom wątroby. Potwierdzono również, że antocyjany borówki chronią przed chorobami układu krążenia, natomiast sok z czerwonych winogron obniża ryzyko zawału. Pozytywny wpływ antocyjanów na układ sercowo-naczyniowy związany jest prawdopodobnie z ich zdolnością do ograniczania stanów zapalnych, wzmacnianiem i uszczelnianiem naczyń włosowatych oraz przeciwdziałaniem zlepianiu płytek krwi. Zawarte w soku z winogron antocyjaniny wpływają również na zwiększenie wydzielania tlenku azotu, którego rola w zapobieganiu chorobom krążenia jest znana i została dobrze udokumentowana.

Współczesna medycyna dopiero niedawno zainteresowała się właściwościami antocyjanów. W ciągu ostatnich kilkunastu lat rozpoczęto badania nad leczniczymi właściwościami poszczególnych, wyizolowanych antocyjanów. Badania te wykazały między innymi, że dieta wzbogacona w pewien związek z tej grupy może zapobiegać otyłości i cukrzycy. Pojawiły się również liczne doniesienia wskazujące na wpływ antocyjanów na ostrość widzenia.

Wiele doniesień ze świata nauki wskazuje również na przeciwnowotworowe działanie antocyjanów. Jak się wydaje, takie działanie antocyjanów związane jest z ich właściwościami antyoksydacyjnymi, a także z negatywnym wpływem na aktywność cyklooksygenazy – enzymu, który ulega nadekspresji w wielu nowotworach nabłonkowych. Odkryto również inne mechanizmy molekulare antynowotworowego działania antocyjanów. W ostatnich latach wykazano również, że antocyjany hamują zaburzenia pamięci i funkcji motorycznych związane z podeszłym wiekiem.

Wyraźnie widoczna zależność pomiędzy obecnością antocyjanów w diecie a zdrowiem człowieka spowodowała istotny wzrost zainteresowania ich właściwościami. Jest więc prawdopodobne, że w niedługim czasie otrzymamy nowe informacje o ich wpływie na nasze zdrowie.

Mistify zawiera w swym składzie szereg ekstraktów z rzadkich jagód i innych owoców będących bardzo bogatym źródłem antocyjanów i bioflawonoidów.

9 komentarzy:

 1. Mistify ma najwięcej antocyjanów na jednostkę objętości ze wszystkich tego typu suplementów produkowanych na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mistify to jest bardzo dobre uzupełnienie ProArgi 9 plus w walce z centralną retinopatią surowiczą i chorobami plamki żółtej oka. A to dzięki wyciągom z jagód, które zawierają bardzo dużo antocyjanów i innych substancji naturalnych o charakterze antyoksydacyjnym. Uważam, że jest bardziej wartościowe od wszystkich "ekstraktów" z borówek w tabletkach, jakich używałem. Nie zawiera tylko luteiny i ją należy dokupić z innego źródła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobry suplement na problemy z oczami, np. na wysięki podsiatkówkowe (centralna retinopatia surowicza) ale w połączeniu z ProArgi 9 Plus tej samej firmy.

  OdpowiedzUsuń
 4. to jest dobra rzecz zwłaszcza jako uzupełnienie kuracji proargi 9 plus tej samej firmy. koncentarat z czerwonych winogron zawiera sporo resveratrolu, który jest bardzo dobry np. dla osób z chorym krążeniem. polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mistify to jest niedoceniony w Polsce suplement. A naprawdę warto go stosować, tylko trzeba dłuższy okres czasu przyjmować. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mistify zawiera mnóstwo witamin i mikroelementów nie uwidocznionych w tabeli ze składem. Dlaczego? Bo zawierają je wchodzące w skład mistify koncentraty owocowe. Wyciągi z jagód i innych owoców są źródłem całej listy wiatmin: C, B, D, PP, A, E oraz bardzo dużej ilości pożytecznych mikroelentów. Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Fajny ale dość drogi suplement. Na pewno cena znośniejsza, kiedy się kupi zestaw 3 lub więcej butelek. Dobry na schorzenia naczyniowe i na oczy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Antocyjany (z Mistify i nie tylko) dobrze robią również sportowcom, bo zmniejszają spustoszenie od toksyn (produktów przemiany materii i rozpadu komórek) przy wzmożonym wysiłku fizycznym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mistify to na pewno jeden z najciekawszych i najlepszych jakościowo suplementów z ogromną ilością antocyjanów. Regularne picie (co ja sama robię od lat) spowodowało, że pozbyłam się większości rozmaitych dolegliwości, które trapiły mnie od lat. Ogólnie czuję się lepiej. Mam praktycznie idealne wyniki badań krwi, choć jestem już grubo po 40.

  OdpowiedzUsuń